0532 4476870

sailplusacademy@gmail.com

PAKETLER 1 HAFTALIK 1 HAFTALIK HAFTASONU
PERIOD NİSAN,MAYIS,EKIM,KASIM HAZİRAN-EYLÜL ARASI SEZON
ÇİFT KİŞİLİK KABİNDE
KİŞİ BAŞI
ÇİFT KİŞİLİK KABİNDE
KİŞİ BAŞI
YELKENLI EĞİTİM GEZİLERİ (7 GÜN) 600-EURO/kişi 630-EURO/kişi
IYTA ve YY LISANS EĞİTİMLERİ (7 GÜN) * 625-EURO/kişi 650-EURO/kişi
ŞİRKET EKIP EĞİTİMLERİ (7 GÜN) 750-EURO/kişi 850-EURO/kişi
YELKEN YARIŞLARI (YARIŞ BOYUNCA) 400-EURO/kişi 400-EURO/kişi
HAFTASONU GEZILERI (2 GÜN) 500-EURO/gün
KENDI TEKNENIZDE EGITIM 250-EURO/gün
HAFTALIK KAPTANLI KİRALAMA 2550-EURO/hafta 2850-EURO/hafta
DAHİL OLANLAR
Teorik ve pratik eğitim, konaklama, eğitim kitapçığı, su, elektrik,
bağlanma ücretleri ( TR )
HARİÇ OLANLAR Yeme-içme, vize, transitlog, marina konaklama ücretleri ( GR ),
yakıt, yarış lisans bedeli.
MASTER KABİN FARKI 100 EURO
( Kamara içinde kabin sahibine ait özel duş ve wc vardır )
KABİNDE TEK KİŞİ KALMA FARKI Master Kabin için ilave 300 EURO, Kıç Kabinler için ilave 250 EURO,
Salon için 200 EURO dur
KAPTAN ÜCRETİ * Eğitim turlarında kaptan ücreti fiyatlara dahildir. Mavi yolculuk
için gün başına 100 EURO dur
YAKIT Eğitim turlarında yakıt ücreti alınmaz. Mavi yolculuk gezilerinde
yakıt masrafı ekibe aittir.
YURT DIŞI GEZİLERİN MASRAFI Türkiye tarafı işlemleri tüm ekip için 1500-2000 TL Yunan tarafı
işlemleri için 600-750 EURO
LİSANS ÜCRETLERİ * Uluslararası IYTA Lisansı 100 euro, Ulusal TYF-YY lisans belgesi
550 TL dir.

EĞİTİM DETAYLARI

 

KONAKLAMA
1 haftalık yelkenli turları Cumartesi-Cuma arası toplam 7 gündür Yelkenli teknemizde 3 adet çift kişilik kamara, 1 adet çift kişilik salonda yatak ve yine salonda tek kişilik yatağımız vardır. Maximum kapasitemiz 9 kişidir. Teknemizde 3 adet duş, 2 adet wc, fırın, buzdolabı, ocak ve buzluk mevcuttur. Her bir misafirimiz için bir takım çarşaf, pike ya da battaniye ve yastık kılıfı verilir

YEME-İÇME
Tekneye varıldığında ekipçe ortak bir alışveriş yapılır. İstenildiğinde teknede istenildiğindeyse yanaşılacak iskelelerdeki restoranlarda yemek yenilebilir. Genellikle kahvaltıları ve öğle atıştırmalıklarını teknede akşam yemeklerini ise restoranlarda yiyoruz.

YELKEN PROGRAMI
Teknede bir günümüzü kısaca özetleyecek olursak; Sabah kalkılıp kahvaltı edildikten sonra saat 11 e dek serbest zamanımız var. Saat 11.00 da 1 saat tahtada teorik eğitim, ardından denize çıkış ve saat 17.00 a dek pratik yelken eğitimi, ardından her gün farklı bir koy olmak üzere bir iskeleye bağlanma ve akabinde her bir öğrencimizle ayrı ayrı gün değerlendirmesi yapıyoruz. Ardından yine serbest zamanımız var. Serbest zamanlarda yüzme, dalış, doğa yürüyüşleri ve antik yer gezileri yapıyoruz. Akşam yemeğini ekipçe yiyip günü değerlendirdikten sonra teknede dinlenmeye çekiliyoruz.

TEKNEYE GELİŞ VE AYRILMA SÜRELERİ
Tekneye girişimiz cumartesi günü saat 17.00 dır. Eğitim Pazar sabahı 10.00 da başlar. Ekibin tamamı geldikten sonra kursiyerlerimiz birbirleriyle ve kaptanımızla tanışır,  odalarına yerleşir, alışverişleri yerleştirir akabinde emniyet, seyir ve tekne hakkında brifinglerini alır ve hep birlikte akşam yemeği yenip yatılır. Yelken eğitim turumuzun bitişi cuma günü saat 17:00’dir. Tekne en geç Cuma akşamı saat 20.00 de terk edilmelidir.

FİYATLAR
Teknedeki 2 kişilik kabinlerde kişi başı konaklamalı yelken eğitiminin bedeli, düşük sezonda 625, yüksek sezonda 650 eurodur. Master Kabin için kabin fiyat farkı 100 euro dur. İki kişilik kabini tek başınıza kapatmak istediğinizde ilave ücret master kabin için 300, kıç kabinler için 250 ve salon için 200 eurodur.

Teknenin haftalık kapatılması halinde düşük sezonda 2600 euro yüksek sezonda ise 2850 eurodur.

Toplam bedelin %50 si rezervasyonda, %50 si ise tekneye gelişte ödenir. Tekneye geliş tarihinden en geç 15 gün öncesine kadar yapılan rezervasyon iptalinde para iadesi yapılır, aksi durumda avans yanar.

Kaptan/Eğitmen için eğitim gezilerinde ayrıca bir ücret söz konusu değildir. Eğitim almayıp sadece mavi yolculuk istenildiğinde kaptanın günlük bedeli 100 Euro’dur.

Eğitim turları boyunca kullanılacak yakıt masrafları alınmaz. Mavi yolculuk gezilerinde ise yakıt masrafı ekibe aittir. Kısa seyirlerde ortalama 80-100 Euro civarındadır. Uzun seyirlerde rota planlamasına göre hesaplanmalıdır.
Yunan Adaları turlarında Transitlog, yurt dışı giriş çıkış harçları, acente ücretleri, marinalardaki tüm giderler v.b. tekneyi kiralayan ekibe aittir. Türkiye için yaklaşık 1500-2000 TL , Yunan adaları içinse yine yaklaşık 600-750 euro arasıdır. ( Bu rakamlar bir defaya mahsus verilmekte ve ekip arasında paylaşılmakta ve her sene değişebilmektedir.)

LİSANSLAMA
Kursiyerlerimiz eğitim haftasının son günü yapılacak olan yazılı sınavda başarılı oldukları takdirde ister ulusal TYF-YY lisansını isterlerse de uluslararası Kanada menşeili IYTA lisansını almaya hak kazanırlar. Geçer not 70 dir.
IYTA lisans bedeli kişi başı 100-euro . YY lisans bedeli kişi başı 550 TL dir.

 

2021 SEZON PROGRAMI

 

Telif Hakkı © 2021 Sail Plus.