0532 4476870

sailplusacademy@gmail.com

Plan&Fiyat

PAKETLER 1 HAFTALIK 1 HAFTALIK HAFTASONU
PERIOD NİSAN,MAYIS,EKIM,KASIM HAZİRAN-EYLÜL ARASI SEZON
ÇİFT KİŞİLİK KABİNDE
KİŞİ BAŞI
ÇİFT KİŞİLİK KABİNDE
KİŞİ BAŞI
YELKENLI TEKNE GEZİLERİ (7 GÜN) 900-€/kişi 950-€/kişi
YELKENLİ TEKNE EĞİTİMLERİ (7 GÜN)      *YY & IYTA Lisans 950-€/kişi 1050-€/kişi
ŞİRKET EKIP EĞİTİMLERİ (7 GÜN) 1100-€/kişi 1250-€/kişi
YELKEN YARIŞLARI (YARIŞ BOYUNCA) 850-€/kişi 900-€/kişi
HAFTASONU GEZILERI (2 GÜN) 1000-€/gün
KENDI TEKNENIZDE EGITIM 750-€/gün
HAFTALIK KAPTANLI KİRALAMA 4300-€/hafta 4950-€/hafta
DAHİL OLANLAR
Teorik ve pratik eğitim, konaklama, eğitim kitapçığı, su, elektrik,
bağlanma ücretleri ( TR )
HARİÇ OLANLAR Yeme-içme, vize, transitlog, marina konaklama ücretleri ( GR ),
yakıt, yarış lisans bedeli.
MASTER KABİN FARKI 500-€
( Kamara içinde kabin sahibine ait özel duş ve wc vardır )
KABİNDE TEK KİŞİ KALMA FARKI Master Kabin için ilave 500-€, Kıç Kabinler için ilave 450-€,
Salon için 400-€ dir.
KAPTAN ÜCRETİ * Eğitim turlarında kaptan ücreti fiyatlara dahildir. Mavi yolculuk
için gün başına 250-€ dir.
YAKIT Eğitim turlarında yakıt ücreti alınmaz. Mavi yolculuk gezilerinde
yakıt masrafı ekibe aittir.
YURT DIŞI GEZİLERİN MASRAFI Türkiye tarafı işlemleri tüm ekip için 500-750 € Yunan tarafı
işlemleri için 1200-1500 EURO civarındadır.
LİSANS ÜCRETLERİ * Uluslararası IYTA Lisansı 220 euro, Ulusal TYF-YY lisans belgesi
2500 TL dir.

EĞİTİM DETAYLARI

 

KONAKLAMA
1 haftalık yelkenli turları Cumartesi-Cuma arası toplam 7 gündür Yelkenli teknemizde 3 adet çift kişilik kamara, 1 adet çift kişilik salonda yatak ve yine salonda tek kişilik yatağımız vardır. Maximum kapasitemiz 8 kişidir. Teknemizde 3 adet duş, 2 adet wc, fırın, buzdolabı, ocak ve buzluk mevcuttur. Her bir misafirimiz için bir takım çarşaf, pike ya da battaniye ve yastık kılıfı verilir

YEME-İÇME
Tekneye varıldığında ekipçe ortak bir alışveriş yapılır. İstenildiğinde teknede istenildiğindeyse yanaşılacak iskelelerdeki restoranlarda yemek yenilebilir. Genellikle kahvaltıları ve öğle atıştırmalıklarını teknede akşam yemeklerini ise restoranlarda yiyoruz.

YELKEN PROGRAMI
Teknede bir günümüzü kısaca özetleyecek olursak; Sabah kalkılıp kahvaltı edildikten sonra saat 11 e dek serbest zamanımız var. Saat 11.00 da 1 saat tahtada teorik eğitim, ardından denize çıkış ve saat 17.00 a dek pratik yelken eğitimi, ardından her gün farklı bir koy olmak üzere bir iskeleye bağlanma ve akabinde her bir öğrencimizle ayrı ayrı gün değerlendirmesi yapıyoruz. Ardından yine serbest zamanımız var. Serbest zamanlarda yüzme, dalış, doğa yürüyüşleri ve antik yer gezileri yapıyoruz. Akşam yemeğini ekipçe yiyip günü değerlendirdikten sonra teknede dinlenmeye çekiliyoruz.

TEKNEYE GELİŞ VE AYRILMA SÜRELERİ
Tekneye girişimiz cumartesi günü saat 17.00 dır. Eğitim Pazar sabahı 10.00 da başlar. Ekibin tamamı geldikten sonra kursiyerlerimiz birbirleriyle ve kaptanımızla tanışır,  odalarına yerleşir, alışverişleri yerleştirir akabinde emniyet, seyir ve tekne hakkında brifinglerini alır ve hep birlikte akşam yemeği yenip yatılır. Yelken eğitim turumuzun bitişi cuma günü saat 17:00’dir. Tekne en geç Cuma akşamı saat 19.00 da terk edilmelidir.

FİYATLAR
Teknedeki 2 kişilik kabinlerde kişi başı konaklamalı yelken eğitiminin bedeli, düşük sezonda 950-€, yüksek sezonda 1050-€ dir. Master Kabin için kabin fiyat farkı 500-€ dir. İki kişilik kabini tek başınıza kapatmak istediğinizde ilave ücret master kabin için 500, kıç kabinler için 450 ve salon için 400 euro dur.

Teknenin haftalık kapatılması halinde düşük sezonda 4300-€ yüksek sezonda ise 4950-€ dir.

Toplam bedelin %50 si rezervasyonda, %50 si ise tekneye gelişte ödenir. Tekneye geliş tarihinden en geç 15 gün öncesine kadar yapılan rezervasyon iptalinde para iadesi yapılır, aksi durumda avans yanar.

Kaptan/Eğitmen için eğitim gezilerinde ayrıca bir ücret söz konusu değildir. Eğitim almayıp sadece mavi yolculuk istenildiğinde kaptanın günlük bedeli 250-€ dir.

Eğitim turları boyunca kullanılacak yakıt masrafları alınmaz. Mavi yolculuk gezilerinde ise yakıt masrafı ekibe aittir. Kısa seyirlerde ortalama 300-€ civarındadır. Uzun seyirlerde rota planlamasına göre hesaplanmalıdır.
Yunan Adaları turlarında Transitlog, yurt dışı giriş çıkış harçları, acente ücretleri, marinalardaki tüm giderler v.b. tekneyi kiralayan ekibe aittir. Türkiye için yaklaşık 500-750 € , Yunan adaları içinse yine yaklaşık 1200-1500 euro arasıdır. ( Bu rakamlar bir defaya mahsus verilmekte ve ekip arasında paylaşılmakta ve her sene değişebilmektedir.)

LİSANSLAMA
Kursiyerlerimiz eğitim haftasının son günü yapılacak olan yazılı sınavda başarılı oldukları takdirde ister ulusal TYF-YY lisansını isterlerse de uluslararası Kanada menşeili IYTA lisansını almaya hak kazanırlar. Geçer not 70 dir.
IYTA lisans bedeli kişi başı 220-euro . YY lisans bedeli kişi başı 2500 TL dir.

 

2024 SEZON PROGRAMI

Plan&Fiyat Plan&Fiyat Plan&Fiyat
Plan&Fiyat Plan&Fiyat Plan&Fiyat
Plan&Fiyat Plan&Fiyat Plan&Fiyat
Plan&Fiyat Plan&Fiyat Plan&Fiyat

 

Telif Hakkı © 2024 Sail Plus.